"Çocuklarınız Kalabalıkta Kaybolmasın"

0322 401 00 38 / 0322 233 03 06

 

SOSYAL VE FİNANSAL LİDERLİK PROJESİ

 

Okulumuz 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Türkiye’de 12 pilot ilde uygulanan sosyal-finansal liderlik projesini uygulamaktadır. Öğretmen Akademisi Vakfı’nın denetiminde uygulanan bu proje Öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek olmanın ; çocuklarımızın daha donanımlı, daha iyi eğitimli ve daha mutlu bireyler olarak hayata hazırlanmaları anlamına gelmektedir.

Öğrenmeyi seven, araştıran, soran-sorgulayan , özgüveni yüksek dünya vatandaşları yetiştirmenin yolu; hayat boyu öğrenmeyi seçen, öğrencisinin öğrenmesine destek olurken, önüne yeni ufukların açılmasına da rehberlik eden öğretmenlerden geçiyor.

Daha güzel bir gelecek inşa etmesine katkı sunmak amacıyla düzenlenen, bu eğitim projesi Hollanda merkezli bir sivil oluşum olan “Aflatoun” tarafından tasarlanan ve bugün dünyada 116 farklı ülkede uygulanan “Aflatoun-Sosyal  ve Finansal Liderlik” programı, Türkiye’de görev yapan öğretmenlerin ve öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak Okulumuz tarafından mevzuata uygun şekilde uygulanmaktadır.

“Sosyal ve Finansal Liderlik” eğitimi ,  bireylerin öncelikle kendi hak ve sorumlulukları hakkında farkındalık sahibi olmasına, ardından içinde yaşadıkları topluma katkı sağlayacak sosyal girişimlerde bulunmalarına destek olacak becerileri geliştirmelerine yönelik başlıklardan oluşuyor. Geleceğin mimarı olan çocukların öğretmenlerinin rehberliğinde küçük yaştan başlayarak; hak ve sorumluluklarının farkında olan vatandaşlar olarak yetişmeleri; sosyal girişimcilik, finansal okuryazarlık, tasarruf kaynaklarının bilinçli kullanımı gibi konuları yaş seviyelerine uygun şekilde içselleştirmeleri hedefleniyor.